Pozew o rozwód. Zwyczajne pismo w nie zwyczajnej kwestii

W ostatnim tygodniu zadał mi dość interesujące pytanie a mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego kondycję rodzinną znam tylko spośród opowieści, ale jedno mogę stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do jednostek zamożnych. Chociaż jeszcze parę lat temu jego sytuacja finansowa wyglądała zupełnie w inny sposób. Był właścicielem stosunkowo porządnie prosperującej firmy, która działała prężnie na rynku ruchu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy kryzys. Kolega musiał zamknąć firmę i zwolnić wszystkich zatrudnionych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie napojów alkoholowych. Po pewnym czasie nastąpił kolejny cios, gdy wraz z mieszkania wyprowadziła się jego żona. Rozpad jego związku małżeńskiego był już faktem. Po tym momencie znajomy związał się z inną panią i chce uregulować swój stan cywilny od tutaj jest jego komentarz strony www formalnej. Nie mając kasy na adwokata szuka wskazówki jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej sekwencji koniecznym jest sporządzenie odpowiedniego wniosku w sądzie poprawnym do rozpatrzenia przedmiotowej sprawy. We wniosku wskazujemy, iż chcemy być zwolnieni spośród kosztów sądowych i potrzebujemy, aby został nam mianowany pełnomocnik z urzędu. Może to być adwokat lub też radca prawny. Do samego wniosku dołączamy stosowane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz przychód, jaki majątek posiadamy, jakim sposobem jest nasz stan rodzinny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez sąd to sam pozew zostanie już sporządzany przez zawodowego pełnomocnika, który poprowadzi polską sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *